Bílovický Hovnivál otevírá Kouzelnickou akademii! Proč? Protože i v letošním roce 2022 ho čeká nelehký úkol –⁠ uzdravit Matku přírodu, která je nemocná! Vystopovat původce nemoci nebude vůbec jednoduchý úkol a vyrobit účinný lék, který by přírodu uzdravil, jakbysmet. Proto se Bílovický Hovnivál obrací na tebe a tvé kamarády! Absolvujte výcvik v Kouzelnické akademii, abyste Hovniválovi pomohli přijít na kloub záhadné nemoci. Získejte správné ingredience k výrobě léčivého odvaru! Příroda volá!


Jestli jsi připraven pomoci Bílovickému Hovniválovi, vyplň přihlášku do Kouzelnické akademie a nechť dobrodružství započne!

Co to obnáší být kouzelnickým učněm?

Kouzelnická akademie je obrovská kamenná pevnost plná čar a kouzel. Vaším úkolem bude zorientovat se v jejích prostorách, abyste přišli na všechny lekce čar a kouzel včas! Na lekcích budete pronikat do tajů kouzelnického umění. Ve vašem kouzelnickém studiu vás budou provázet zkušení mágové, kteří budou prověřovat vaše znalosti a dovednosti prostřednictvím mnoha otázek a interaktivních úkolů. Díky nově nabytým znalostem budete schopni pomoci Matce přírodě v uzdravení.

Praktické informace ke hře

Hráči absolvující kouzelnický výcvik mají na výběr ze dvou úrovní:

  1. Cesta léčivého lektvaru je určena pro mrňousky (0-8 let), kteří budou v Kouzelnické akademii především pronikat do tajů světa léčivých rostlinek v hodinách bylinkářství a také si přičuchnou k umění alchymie, aby mohli vyrobit léčivý odvar pro Matku přírodu.

    Na mrňousky čeká v Kouzelnické akademii 8 stanovišť, na kterých se nachází úkol nebo otázka k zodpovězení. Úkoly budou mít praktický charakter a je možné je plnit doma či na místě. Odpovědi na otázky se budou vybírat z uvedených variant (a, b, c, d). Výsledkem každého úkolu bude buď zvolení správné odpovědi v kvízu nebo poslání řešení úkolu (např. fotka).

    Soutěž: Na každém z 8 stanovišť se v sekci “hádankář” nachází soutěžní otázka k zodpovězení. Zapisujte si písmenka v závorce, která patří ke správné odpovědi. Pokud všechna písmenka (celkem jich je 9, na posledním stanovišti získáte písmenka dvě) poskládáte ve správném pořadí (stanoviště 1-8), odhalíte poslední tajnou přísadu, která je nezbytná pro aktivaci kouzelného účinku léčivého lektvaru. Název tajné přísady nám odešlete na email (bilovickyhovnival@luzanky.cz). Nelekejte se, název tajné přísady je v latině, proto vám na první pohled nemusí dávat smysl! :-) Podmínkou zařazení do soutěže o ceny je vyplnění přihlášky.


  1. Cesta kouzelnické hůlky (šifrovačka) je určena pro zkušenější kouzelníky (9-99 let), kteří se budou učit kouzlům a zaklínadlům, které by se jim mohly hodit na dobrodružné cestě při hledání příčiny onemocnění Matky přírody. Na jejich výpravě je čeká 10 stanovišť motivovaných tématem revitalizace (= uzdravování) přírody.

    Soutěž: Na každém z 10 stanovišť se v sekci “hádankář” nachází šifra k vyluštění. Z každé šifry získáte písmena do závěrečné soutěžní tajenky. Tajenku naleznete níže, v materiálech ke stažení. Vyluštěnou tajenku nám po absolvování celé trasy zašlete na email (bilovickyhovnival@luzanky.cz). Podmínkou zařazení do soutěže o ceny je vyplnění přihlášky.

TIP 1: Vytiskněte si na cestu Morseovu abecedu, kterou najdete níže v materiálech ke stažení. Morseovka vám pomůže k vyřešení většiny šifer, kde je použita v různých neočekávaných podobách. Nezapomeňte si na trasu vzít tužku a papír.

TIP 2: Pokud se vám bude zdát nějaká šifra špatně čitelná, můžete si ji otevřít/vytisknout v materiálech ke stažení.

TIP 3: V materiálech ke stažení naleznete také nápovědu k řešení jednotlivých šifer. Pokud si nebudete s nějakou zapeklitou šifrou vědět rady, nebojte se nápovědu použít, nebo napište mail Bílovickému Hovniválovi, rád vám poradí!


Hra bude ukončena 31.5.2022, ale pro radost si ji můžete zahrát kdykoliv, protože zůstane přístupná i po skončení hry.

Doufáme, že si dobrodružství pořádně užijete a pokud budete mít zdokumentované nějaké pěkné zážitky, o které se s námi budete chtít podělit, budeme rádi, když nám je zašlete na email (bilovickyhovnival@luzanky.cz). Stejně tak, kdyby něco nefungovalo nebo jste potřebovali s něčím poradit, neváhejte se ozvat!